همه چیز در مورد طراحی سایت در سال 1400و نکاتی که در مورد آن باید بدانید!

folder_openطراحی سایت
commentبدون دیدگاه
طراحی سایت

از طراحی سایت بیشتر بدانید…

خلاصه

طراحی سایت به دو صورت کدنویسی و سیستم های مدیریت محتوا انجام میشود. هرکدام از این روش ها مزایا معایبی دارند. همچنین شما باید هزینه ای را هم برای هاست و دامنه خود در نظر بگیرید. نکاتی را نیز برای طراحی سایت حرفه ای باید در نظر بگیرید تا نتیجه بهتری برای شما حاصل گردد.

پیشگفتار

از زمان های گذشته تاکنون، بین کسب و کار ها رقابت شدیدی وجود داشته است. هر یک از تجار سعی میکردند به روش های مختلفی برتری خود را بر دیگر حریفان ثابت کنند و به نوعی در این رقابت پیروز شوند. هم اکنون که فضای اینترنت در بین مردم جا افتاده است و هر کسی مقدار زیادی از زمان روزمره خود را در اینترنت سپری میکند، داشتن یک سایت، گزینه ای برای رونق بخشیدن به کسب و کار است. طراحی سایت علاوه بر رونق یافتن کسب و کار، مزایای ویژه ای را در اختیار شما قرار میدهد .

در ادامه با ما همراه باشید تا مزایای طراحی سایت حرفه ای متناسب با شغلتان را به شما عرض کنیم. قطعا پس از خواندن این محتوا، شما میتوانید با آگاهی بیشتری در حوزه طراحی سایت مناسب با شغلتان گام بردارید و انتخاب بهتری داشته باشید.

طراحی وبسایت

طراحی سایت مناسب حرفه

یک سایت پتانسیل زیادی را در اختیار شما قرار میدهد. از جمله اینکه:

 • با استفاده از سایت شما میتوانید حوزه کاری خود را از یک محله کوچک به یک کشور یا حتی بزرگتر از آن گسترش دهید. مشتریان زیادی از سراسر کشور کار های شما را خواهند دید و این امر هم موجب افزایش میزان فروش شما خواهد شد.
 • با طراحی سایت، شما میتوانید کالا و خدمات خود را تبلیغ کنید. در گذشته بیشتر از بیلبورد ها یا صدا و سیما برای تبلیغ کالا و خدمات استفاده میشد اما همه ی ما این را میدانیم که چه تبلیغ در تلویزیون و چه در بیلبورد ها و مانیتور های صنعتی، فضای محدودی را در اختیار شما قرار میدهد. اما در یک سایت، فضای بسیار گسترده ای در اختیار شما قرار خواهد گرفت و میتوانید به نحو احسن از آن استفاده نمایید.
 • شما میتوانید بعد از طراحی سایت مناسب با حرفه و خدماتتان، بسیاری از امور خود را در سایت قرار داده و مشتریان خود را به سایت ارجاع دهید. به عنوان مثال اگر در حوزه وکالت، دندانپزشکی و یا کلینیک های زیبایی و جراحی فعالیت دارید، میتوانید نوبت دهی به مشتریان خود را به صورت آنلاین قرار دهید. همچنین میتوانید پیش پرداخت و یا کل ویزیت آنها را هم به صورت آنلاین و با استفاده از سیستم های پرداخت بانکی ایجاد نمایید.
 • یک سایت بخش های مختلفی را در اختیار شما قرار میدهد و از آنها میتوانید نهایت استفاده را نمایید. مثلا قسمتی را برای فروش، قسمتی را برای ارائه خدمات، قسمتی را برای تبلیغات و قسمتی را هم برای قرار دادن مطالب و مقالات آموزشی قرار دهید. به این ترتیب از سایت خود استفاده چند منظوره ای داشته اید.

مراحل طراحی وبسایت چیست؟

روش های طراحی سایت

پس از ذکر مزایای یک سایت مطابق با شغل و حرفه، لازم است که نکات مورد نیاز در مورد طراحی سایت را خدمت شما عرض کنیم. قبل از هر چیزی، باید توجه داشته باشید که سایت به صورت کلی به دو روش طراحی میشود: کد نویسی و سیستم های مدیریت محتوا

در مورد اینکه طراحی سایت به کدامیک از این روش ها، نتیجه بهتری دارد و محصول نهایی با کیفیت تر است، جانب گیری های مختلفی وجود دارد اما اگر به طور کلی بخواهیم ذکر کنیم، هر کدام از این روش ها مزایا و معایب مخصوص خود را دارند که میتواند مورد توجه باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا معایب و مزایای هر کدام از این روش ها را در طراحی سایت حرفه ای ذکر کنیم.

طراحی سایت

طراحی سایت با استفاده از کدنویسی

کدنویسی یکی از قدیمی ترین روش ها برای طراحی سایت است. در این روش فرد طراح از ابتدا تا انتهای یک سایت را به روش دستی و با استفاده از کد ها تعیین مینماید. نکته مهم در مورد کدنویسی، به کار بردن خلاقیت در طراحی سایت است. شما با استفاده از کدنویسی میتوانید سایت هایی ایجاد کنید که نظیر آنها در اینترنت وجود ندارد و با جلوه ای خاصی و ویژه، میزبان مشتریان و کاربران شما خواهد بود. هم اکنون سایت های بزرگی نظیر دیجی کالا با استفاده از کدنویسی طراحی شده اند و همانطور که مشخص است، بسیار هم در کار خود موفق بوده اند.

اما تا اینجا از مزایای کدنویسی صحبت کردیم. اگر بخواهیم چند مورد از معایب کدنویسی را خدمت شما عرض کنیم، باید وقت و هزینه را مثال بزنیم. در مورد طراحی سایت با کدنویسی، وقت زیادی از افراد گرفته میشود و به همین دلیل هزینه نهایی کار هم افزایش پیدا میکند. همینطور باید گفت که اگر فرد طراح تجربه و مهارت لازم را نداشته باشد، نتیجه نهایی کار به هیچ وجه مورد پسند نخواهد بود. زیرا از قالب ها و فضا های استاندارد استفاده نشده و محصول نهایی به هیچ وجه چشم نواز نمی باشد.

در حال حاضر، زبان های مختلفی برای کدنویسی وجود دارند که PHP و پایتون از مشهور ترین آنها هستند. کدنویسی یکی از مشاغل بسیار کاربردی محسوب میشود و در کشور های پیشرفته هم ارزش زیادی را برای این افراد قائل هستند. ضمن اینکه در ایران هم بازار کار بسیار بزرگی در انتظار این افراد است. در این حوزه هر اندازه که بیاموزید، باز هم جای آموختن برای شما وجود دارد.

سیستم های مدیریت محتوا

طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا

اکثر سایت های موجود در فضای اینترنت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا طراحی و تولید شده اند. این امر در عمل نشان دهنده مفید واقع شدن این سیستم ها است و به طور کلی در سالهای اخیر هم سیستم های مدیریت محتوا با استقبال قابل توجهی از سوی مردم رو به رو شده اند. از مزایای اصلی سیستم مدیریت محتوا کاهش وقت و هزینه نهایی برای شخص است و از معایب بسیار بارز آنها، محدودیت در استفاده از قالب هاست.

سیستم های مدیریت محتوا در واقع قالب های آماده ای هستند که از قبل طراحی و آماده شده اند و شخص طراح سایت، این قالب ها را در کنار هم قرار میدهد. از نظر تئوری شاید این کار آسانتر باشد اما لازم به ذکر است که طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوا هم با دشواری های خاصی همراه خواهد بود. زیرا پوسته ها و ابزارک های مختلفی در این سیستم وجود دارند و بنابر نیاز شما، استفاده از آنها تغییر میکنند. اما اینکه طراح سایت شما در چه مواقعی از کدام طرح ها و ابزار ها استفاده کند، ثابت کننده مهارت و تجربه وی خواهد بود.

در حال حاضر سیستم های مدیریت محتوای مختلفی در بازار وجود دارند که جوملا، دروپال و وردپرس از مشهور ترین سیستم های مدیریت محتوا هستند. هر کدام از این سیستم ها ویژگی منحصر بفردی دارند و طبیعتا طرفداران خاصی هم برای آنها وجود دارد.

طراحی سایت با استفاده از وردپرس

آشنایی با برخی از سیستم های مدیریت محتوا

وردپرس: وردپرس مشهور ترین سیستم مدیریت محتوا برای طراحی سایت است. در حال حاضر اکثر وب سایت های موجود در سطح اینترنت با استفاده از وردپرس ساخته شده اند. وردپرس تقریبا هر چیزی که مورد نیاز شما است را در اختیارتان قرار خواهد داد و از این نظر با چالشی مواجه نخواهید بود. کار با وردپرس بسیار آسان آسان است و البته نتیجه نهایی کار شما هم بسیار قابل توجه و مورد پسند خواهد بود.

هزاران پوسته و ابزارک در اختیار شما قرار خواهد گرفت و هر کدام، ویژگی جالبی را به سایت شما اضافه خواهند کرد. داشتن یک پنل کنترل مناسب و بهره مندی صفحات از تگ های مختلف از ویژگی های جالب وردپرس است. نکته دیگر در مورد وردپرس، پشتیبانی از زبان فارسی آن است. وردپرس هم اکنون به بسیاری از زبان های زنده دنیا در دسترس است و این امر هم سیاست های مشتری مدارانه این شرکت را میرساند. کافی است یک بار از این سیستم استفاده کنید تا از کاربران همیشگی آن شوید.

جوملا: جوملا هم از دیگر سیستم های مدیریت محتوا برای طراحی سایت است. با استفاده از جوملا میتوانید سایتتان را تا حد امکان شخصی سازی کنید. در واقع هدف سازندگان جوملا، این بوده است که امکان طراحی سایت را با استفاده از سیستمی که شبیه کدنویسی است، در اختیار کاربران قرار دهند و به حق هم در این امر موفق بوده اند. در حال حاضر میتوانیم جوملا را از سیستم هایی بدانیم که در حوزه طراحی سایت حرفه ای بسیار موفق عمل کرده است و توانسته است تا حد قابل توجهی، رضایت کاربران خود را به دست آورد.

دروپال: قطعا میتوان بارز ترین ویژگی دروپال را امنیت دانست. دروپال در مورد سایت های خود از کدگذاری های مختلفی استفاده میکند و این امر هم موجب میشود که ضریب امنیتی سایت های ساخته شده با استفاده از دروپال بسیار افزایش پیدا کند. دروپال سیستمی معتبر و کاربردی برای اشخاصی است که قصد دارند اطلاعات کاربران را در فضای امنی جا به جا نمایند.

پرستاشاپ: یکی از سیستم های مدیریت محتوا، سیستم پرستاشاپ است. این سیستم همانطور که از نام آن هم پیداست، برای وب سایت های فروشگاهی گزینه ای مناسب به شمار می رود. اگر قصد طراحی سایت فروشگاهی را دارید اما قالب های وردپرس نتوانسته است رضایت شما را به دست آورد، پیشنهاد میکنیم که سری هم به قالب های این سیستم بزنید. پرستاشاپ قالب های متنوعی را در حوزه سایت های فروشگاهی در اختیار شما قرار خواهد داد که میتواند در حوزه طراحی سایت بسیار یاری کننده شما باشد.

مجنتو: آخرین سیستم مدیریت محتوا که قصد معرفی آن را داریم، مجنتو است. پیش بینی میشد که مجنتو محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا گردد اما پس از ورود آن به حوزه کاری، این امر ابدا محقق نشد. مجنتو را میتوان ضعیف ترین سیستم مدیریت محتوا دانست که ویژگی های آن، ابدا راضی کننده کاربران طراحی سایت حرفه ای نبوده است.

هزینه ساخت وبسایت

هزینه های موجود در حوزه طراحی سایت

قطعا پس از توضیحاتی در مورد طراحی سایت، نوبت به هزینه های آن میرسد. هزینه طراحی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که البته ما سعی میکنیم همه ی آنها را خدمت شما عرض کنیم:

 • کاربری سایت: قصد دارید از یک سایت در چه جهتی استفاده کنید؟ این امر همان کاربری سایت است. بسته به اینکه کاربری سایت شما چه باشد، باید از قالب ها و طرح های مختلفی در آن استفاده شود و این امر هم مهمترین امر در تعیین هزینه سایت شماست. در حال حاضر بیشترین هزینه برای وب سایت های فروشگاهی محاسبه میشود و این امر هم دلیل مشخصی دارد. در وب سایت های فروشگاهی باید از قسمت ها و طرح های ویژه ای استفاده شود و به این ترتیب هزینه طراحی سایت با این کاربری هم افزایش پیدا خواهد کرد.
 • قرار دادن محتوا: برخی از صاحبان کالا و خدمات رغبت دارند که محتوایی هم در سایت قرار داده شود و نتیجه نهایی و یک وب سایت آماده به آنها تحویل داده گردد. این امر هم موجب افزایش هزینه طراحی سایت برای افراد خواهد شد.
 • هزینه هاست و دامنه: فرقی نمیکند که سایت شما چه کاربری خاصی داشته باشد و یا اینکه با استفاده از کدام سیستم طراحی گردد. هر سایتی در حوزه اینترنت نیازمند داشتن یک هاست و یک دامنه است. در واقع سایت بدون هاست و دامنه اصلا به وجود نخواهد آمد. در مورد هاست و دامنه در ادامه مطالب توضیح خواهیم داد و شما را با این دو مفهوم آشنا خواهیم کرد.
 • دیزاین سایت: به طور کلی دیزاین سایت مشتمل بر دو قسمت است. یک بخش آن مربوط به جلوه و طرح اولیه سایت است که در عمل موجب جذاب شدن ظاهر سایت میگردد. بخش دیگر آن مربوط به طبقه بندی اطلاعات موجود در آن است. یک سایت باید به گونه ای طراحی شده باشد که کاربر بتواند در عرض کوتاه ترین زمان ممکن، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابد و وقتش تلف نشود. این امر در مورد سایت ها به خصوص وب سایت های فروشگاهی و خبری بسیار حائز اهمیت است. زیرا این سایت ها محتوای زیادی را در خود جای میدهند.
 • کیفیت کار: کیفیت و تجربه در بحث طراحی سایت بسیار مهم است. قطعا اگر شما کار خود را به دست افراد ماهر و مشهور بسپارید، نتیجه نهایی کار بسیار ویژه خواهد بود و حتما هزینه بیشتری را هم برای شما در پی خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم که در حوزه طراحی سایت از افراد ماهر و با تجربه کمک بگیرید و به بهانه هزینه کمتر، طراحی سایت خود را به دست افراد مبتدی نسپارید.
 • سئو سایت: سئو هم از جمله مواردی است که موجب افزایش هزینه طراحی سایت خواهد شد. هر اندازه که سئو سایت شما در جایگاه بالاتری قرار گیرد، بازدید از سایت شما افزایش می یابد و در عمل هم کسب و کار شما رونق پیدا خواهد کرد. این امر قطعا مورد پسند هر یک از صاحبان کالا و خدمات است.
 • پشتیبانی: پس از طراحی سایت، باید هزینه ای را هم به صورت ماهیانه برای اداره آن در نظر بگیرد. البته اگر خودتان به این حوزه مسلط هستید و وقت کافی را دارید، میتوانید این کار را خودتان انجام دهید. بحث پشتیبانی سایت، بحث مهمی است و میتواند موجب رونق سایت شما و تحول آن گردد.

طراحی سایت با کمترین قیمت

آشنایی با هاست و دامنه در طراحی سایت

یک سایت دارای منبع تغذیه ای به نام هاست است. به طور اجمالی میتوان گفت هاست همان قدرتی است که سایت شما را در فضای اینترنت نگه میدارد و بدون هاست سایت هیچ قدرتی نخواهد داشت. هاست ها معمولا به سرور متصل میشوند. در حال حاضر هاست های مختلفی در بازار وجود دارند که دارای قدرت و کیفیت های مختلفی هستند اما اگر میخواهید سایت شما کیفیت بالاتری داشته باشد، پیشنهاد ما خرید هاست های با کیفیت است.

دامنه هم آدرس نوار بار در طراحی سایت شماست و دارای اهمیت بسیار مهمی است. نام دامنه سایت شما باید کاملا مطابق با کسب و کارتان باشد. همچنین این نام در پسوند های معتبری حضور داشته باشد تا اهمیت و اعتبار آن برای کاربران محرز گردد. پیشنهاد میکنیم در انتخاب نام دامنه خود، توجه و دقت کافی را به کار ببرید و نامی را انتخاب کنید که بیشتر در یاد بماند. استفاده از نام های خاص میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. همچنین تا جای ممکن از کپی کردن نام برند های مشهور بپرهیزید. ذهنیت مثبتی در مورد نام های کپی شده وجود ندارد و مردم این افراد با به عنوان افراد متقلب میشناسند.

همچنین شما میتوانید در مورد طراحی سایت خود از یک لوگو هم استفاده کنید. لوگو ها به طور کلی به دو دسته لوگو های انحصاری و لوگو های غیر انحصاری تقسیم بندی میشوند و هر کدام از آنها هزینه مختلفی را برای شما به همراه خواهند داشت. نکته مهم در مورد لوگو ها، این است که باید با کار و فعالیت شما در ارتباط باشند. همچنین هیچ یک از قوانین بین المللی و اصول اخلاقی را نقض نکنند.

طراحی سایت

نکات مهم در مورد طراحی سایت

 1. در طراحی سایت خود سعی کنید تا حد امکان از جلوه ای استفاده کنید تا مخاطب را مجذوب خود کند. به عبارتی دیگر، صفحه اول سایت خود را تا جایی که میتوانید زرق و برق بدهید.
 2. تا حد امکان سعی کنید تا سرعت لود شدن صفحات و تصاویر خود را افزایش دهید. به این ترتیب میتوانید از تصاویر موجود در فرمت های مختلف استفاده کنید تا ضمن حفظ کیفیت، حجم آنها هم کاهش یابد.
 3. سایت خود را به روز نگه دارید و همواره جدیدترین مطالب را در آن قرار دهید. به مخاطبین خود این امکان را دهید تا هر زمان که به سایت شما مراجعه میکنند با مطلب جدیدی رو به رو شوند و به این طریق جذب سایت شما گردند.
 4. یکی از مواردی که همیشه مد نظر سیستم های مدیریت محتوا بوده است، آپدیت بودن سیستم های آنهاست. سیستم های مدیریت محتوا معمولا تمرکز امنیتی خود را بر روی سایت هایی قرار میدهند که از آخرین نسخه آنها پشتیبانی میکنند.
 5. شما میتوانید در مورد امکانات سایت خود از گوگل ادوردز هم استفاده نمایید. گوگل ادوردز مجموعه امکانات سایت شما را بررسی کرده و در نهایت یک نمره کلی از صد را برای شما در نظر میگیرد. اینکه سایت شما تا چه اندازه از امکانات امنیتی استفاده میکند و برای راحتی معلولان چه تدابیری را در نظر گرفته است، از جمله فاکتورهای مورد نظر این سرویس است.
 6. در مورد طراحی سایت، استفاده از سیستم های امنیتی هم بسیار مهم است. یکی از این سیستم ها، پروتکل HTTPS است. این پروتکل، داده ها را از فضای رمز گذاری شده عبور میدهد و به این ترتیب ضریب امنیتی اطلاعات را افزایش خواهد داد. در سالهای اخیر بحث امنیت برای کاربران اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و به یکی از اصول اعتمادی برای مردم تبدیل شده است. این پروتکل با استفاده از یک علامت قفل در بالای مرورگر ها نمایش داده میشوند.

سئو سایت

بحث سئو سایت

قطعا یکی از مباحث مهم پس از طراحی سایت، بحث سئو سایت است. سئو سایت مجموعه فاکتور هایی هستند که تعیین کننده ارزش سایت شما هستند. هر اندازه که سایت شما بیشتر از این اصول تبعیت کند، جایگاه بالاتری هم خواهد داشت و در رتبه بندی موتور های جست و جو نظیر گوگل در مرتبه های بالاتری قرار خواهد گرفت.

استفاده از بک لینک ها، محتوا های سئو شده و همچنین خرید تبلیغات برای افزایش بازدید، از امور مهم در سئو سایت است. در واقع در سئو سایت موتور های جست و جو به دنبال این امر هستند که سایت شما تا چه اندازه برای کاربران مفید بوده است و از آن استفاده کرده اند. به این ترتیب هر اندازه که مفید تر باشد، آن را در رتبه های بالاتری نمایش میدهند تا کاربران دیگر هم از آن استفاده کنند و هر اندازه که ارزش پایین تری داشته باشد، در رتبه های پایین تری قرار میگیرد و بازدید از آنها کاهش خواهد داشت.

نکته ای که در مورد سئو سایت وجود دارد، این است که سئو امری یک شبه نیست و زمانبر است. در هر حال با توجه به اهمیت ویژه آن، لازم است که پس از طراحی سایت آن را هم حتما مورد توجه قرار دهید.

طراحی سایت

مرکز طراحی سایت حرفه ای

باید حتما طراحی سایت خود را به مرکزی معتبر بسپارید تا این کار را با کیفیتی بالا برای شما انجام دهد. بسیاری از طراحان سایت برای جذب مشتریان بیشتر، کار عالی را با کیفیتی بالا و قیمتی منصفانه انجام میدهند. در صورتی که خواستید طراحی سایت خود را انجام دهید، حتما پیش از هر چیزی چند نمونه کار ببینید تا از کیفیت کار انجام شده مطمئن شوید.

قطعا طراحی سایت حرفه ای نیازمند دانش و مهارت تخصصی است و تفاوت فاحشی میان کار یک حرفه ای و یک مبتدی وجود خواهد داشت.شرکت طراحی سایت تهران گوگل سان به همه ی این موارد متمرکز است و آن را با بهترین کیفیت برای شما انجام خواهد داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست