پیش نیاز های یادگیری طراحی سایت کدام اند؟

folder_openبرنامه نویسی
commentبدون دیدگاه
طراحی سایت

خلاصه

طراحی سایت یکی از کارهای مورد علاقه بسیاری از جوانان امروزی است. افراد علاقه مند به طراحی سایت در این زمینه بسیار تحقیق کرده و سوالاتی در این راه به ذهنشان خطور می کند. اگر شما فردی علاقه مند به طراحی سایت هستید و تمایل به یادگیری زبان های برنامه نویسی دارید حتما این مطلب را تا آخر مطالعه کنید.

طراحی سایت مختص چه افرادی است ؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی و حضور پر رنگ افراد در اینترنت راه اندازی یک سایت اینترنتی برای هر کسب و کاری لازم و ضروری است. افراد زیادی درآمدشان از اینترنت تامین می شود، بنابراین طراحی سایت مورد نیاز، یکی از ضرورت های هر کسب و کار محسوب می شود.

در این مطلب می خواهیم در مورد داشتن وب سایت حرفه ای و طراحی سایت و هر آنچه که در مورد سایت ها لازم است بدانید را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت پس خواندن ادامه مطلب برای شما مفید خواهد بود. با ما همراه باشید.

طراحی سایت

جهت داشتن یک سایت حرفه ای چه اقداماتی لازم است؟

در نظر داشته باشید شما تصمیم گرفته اید یک سایت خبری و یا تفریحی داشته باشید و محتواهای بروز دنیا را در آن درج نمایید. امروزه تمام شرکت های تولیدی و فروشگاه ها نیازمند یک سایت اینترنتی هستند . شرکت ها خدمات ارائه دهنده ی خود را از طریق وب سایت به عموم مردم معرفی می کنند. فروشگاه ها تمام محصولات جدید خود را از طریق سایت به مشتریان نشان می دهند و حتی از طریق سایت ثبت سفارش می کنند. در نتیجه داشتن سایت برای هر فردی درآمدزا است.

هنگامی که شما مغازه ای در سطح شهر احداث می کنید تنها افراد شهر خودتان یا نهایت شهرهای اطراف به مغازه شما مراجعه می کنند اما داشتن صفحه ای در بستر اینترنت این امکان را در اختیار شما قرار می دهند که نوع محصولات و یا خدمات ارائه دهنده خود را به کل جهان معرفی نمایید. در نتیجه میزان درآمد و یا فروش شما بالاتر خواهد رفت.

فرض کنیم شما دانش کافی در زمینه طراحی سایت حرفه ای را ندارید آیا نمیتوانید یک سایت داشته باشید؟

نگران نباشید، امروزه هر کاری با اینترنت امکان پذیر است. شرکت طراحی سایت برای افرادی راه اندازی شده که تمایل به داشتن سایت برای کسب و کار خود هستند اما دانش کافی ندارند. کافی است وارد سایت این شرکت ها شوید و نوع سایت درخواستی خود را مشخص نمایید.

آیا تنها با برنامه نویسی پیشرفته می توان یک وب سایت طراحی نمود؟

سیستم های مدیریت محتوا برای راه اندازی انواع سایت های مختلف در اینترنت موجود است که به راحتی قابل نصب هستند و کارایی فراوان دارند. نصب و راه اندازی سیستم های مدیریت محتوا به دانش برنامه نویسی نیاز نداشته و کافی است آموزش نصب و راه اندازی سایت از طریق سیستم مدیریت محتوا را در اینترنت جستجو کنید. حال شاید برایتان سوال پیش آید که عملکرد سیستم مدیریت چگونه است؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

طراحی سایت

سیستم مدیریت محتوا چیست و چگونه کار می کند؟

سیستم مدیریت محتوا در واقع یک برنامه کامل پر از کدهای برنامه نویسی آماده است . محبوب ترین و رایج ترین نوع سیستم مدیریت محتوا وردپرس است . با نصب وردپرس روی هاست شما یک وب سایت اینترنتی خواهید داشت. با وردپرس به راحتی می توان یک سایت فروشگاهی، خبری، تفریحی و یا شرکتی را راه اندازی نمود. با نصب انواع افزونه های وردپرسی می توان قابلیت های سایت را افزایش داد. افزونه در واقع برنامه های پر از کد نویسی است که روی برنامه دیگر پیاده می شود. سیستم مدیریت های دیگر همچون پرستاشاپ و WHMCS نیز وجود دارند که به کمک آن ها نیز می توان سایت راه اندازی نمود.

نصب و راه اندازی وردپرس و خرید یک هاست مناسب شما را صاحب سایت مورد نظر خواهد نمود. پس از نصب اولیه سیستم مدیریت محتوا میتوانید قالب مناسب برای سایت خود انتخاب نمایید. قالب در واقع همان تم یا شکل ظاهری سایت است. امروزه قالب های متعددی برای وردپرس موجود است که برخی رایگان در بستر اینترنت قرار داده شده اند و برخی نیز پولی هستند.

اگر در اینترنت جستجو کنید وردپرس نیز نسخه رایگان و نسخه پولی دارد. کدهای PHP موجود در وردپرس قابل ویرایش است در نتیجه افراد کاربلد و متخصصین برخی قابلیت های وردپرس را تغییر می دهند و یا قابلیت جدید به آن می افزایند در نتیجه مبلغی برای کار خود در نظر می گیرند. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای امن برای نصب سایت ها محسوب می شود. وردپرس پشتیبان های رسمی داشته و با مراجعه به سایت های رسمی میتوانید با پشتیبان ها در ارتباط باشید.

طراحی سایت

علاوه بر طراحی سایت به کمک سیستم مدیریت محتوا چگونه می توان صاحب وب سایت اینترنتی شد؟

برخی افراد تمایل دارند وب سایت آن به صورت اختصاصی برنامه نویسی شود . حال ممکن است خود به تمام کدنویسی ها تسلط داشته باشد که خود شروع به برنامه نویسی می کنند در غیر این صورت به دنبال افراد کاربلد و متخصص در این زمینه می گردند.

چنین افرادی با یافتن شرکت های طراحی سایت به صورت کامل درخواست خود را ثبت می کنند و به ازای سایت طراحی شده مبلغی به عنوان دستمزد در اختیار طراحان قرار می دهند. شرکت طراحی سایت با داشتن متخصصان و کارشناسان کاربلد می تواند وب سایت مخصوص به کسب و کار مورد نظر را طراحی و راه اندازی نمایند.

افراد برای داشتن یک وب سایت مناسب می توانند با شماره تلفن شرکت طراحی سایت تماس بگیرند و از کارشناسان راهنمایی بخواهند. شرکت طراحی سایت انواع سایت های طراحی شده از قبل را به عنوان نمونه در سایت قرار می دهند تا شما بیشتر با نحوه کار آنان آشنا شوید.

سئو و بهینه سازی وب سایت یکی از گزینه های مهم در بالا آوردن سایت شما می باشد. با سئو و بهینه سازی قوی میتوانید سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاورید و فروشتان را چندین برابر نمایید. در سایت های شرکت طراحی سایت میتوانید نظر مشتریان دیگر را مطالعه کنید تا متوجه شوید دیگر افراد از کار تیمی شرکت طراحی سایت راضی بوده اند یا خیر.

طراحی سایت

 

چگونه خود یک طراح سایت شویم؟

طراحی سایت یکی از کارهای مورد علاقه بسیاری از جوانان امروزی است. افراد علاقه مند به طراحی سایت در این زمینه بسیار تحقیق کرده و سوالاتی در این راه به ذهنشان خطور می کند. اگر شما فردی علاقه مند به طراحی سایت هستید و تمایل به یادگیری زبان های برنامه نویسی دارید حتما این مطلب را تا آخر مطالعه کنید. در این مطلب در مورد پیش نیازهای یادگیری طراحی سایت و هر چیزی که به آن مربوط می شود صحبت خواهد شد.

برای طراحی سایت درست ترین قدم ها را بردارید. در مرحله اول باید بدانید از کجا شروع کنید و مراحل یادگیری را قدم به قدم پیش بروید. داشتن یک برنامه درست و دقیق یکی از قدم های مهم در شروع کار است. بسیاری از افراد طراحی سایت را با خطا و آزمون شروع کرده اند. این روش موجب از دست رفتن زمان زیادی می شود. همچنین موجب سردرگمی فرد علاقه مند می شود بنابراین ممکن است خیلی زود دلسرد شود و از گام نهادن قدم های دیگر منصرف گردد. در این مطلب به شما گفته می شود که ابتدا یادگیری چه چیزهایی مورد نیاز است و چه ابزارهایی در این راه شما را یاری می کنند.

طراحی سایت

اقدامات مورد نیاز برای یادگیری و اجرای طراحی سایت

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و راه اندازی شرکت طراحی سایت محتواهای بسیاری در زمینه برنامه نویسی تولید شده اند که به خوبی نیاز افراد برنامه نویس را به آنان اعلام می کنند.

شاید در ابتدا برای سوال پیش آید که برای شروع کار طراحی سایت باید چه زبانی را یاد بگیر؟  ابزار مورد نیاز برای طراحی سایت چیست و چگونه یک طراح سایت حرفه ای شوم؟ در ادامه قدم به قدم با ما همراه باشید .

زبان HTML  از زبان های اصلی برنامه نویسی و یادگیری آن لازم و ضروری است. اولین سایت های راه اندازی شده  شامل چند صفحه ی ساده و مبتدی هستند. از زمان پیاده سازی اولین سایت ها تا امروز تکنولوژی پیشرفت چشمگیری داشته و فرآیند طراحی سایت بسیار جذاب تر شده است. طراحان وب سایت در قدم اول باید زبان HTML بیاموزند زیرا تمام تکنولوژی ها به این زبان ختم می شوند. در واقع تمام برنامه نویسان متخصص و کاربلد کارشان را با یادگیری HTML آغاز کرده اند. این کلمه مخفف شده ی واژه ی Hyper Text Markup Language می باشد. زبان نشانه گذاری ابرمتن ترجمه شده ی این واژه است. پس HTML در واقع یک زبان نشانه گذاری است.

HTML چه وظیفه ای در طراحی سایت دارد؟

HTML در جهت ساخت صفحات اصلی و بدنه ی وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. تگ های این زبان مشخص کننده عناصر به کار رفته در صفحه وب هستند. هر تگ وظیفه ی مخصوص به خود را داراست و با فراخوانی هر یک کار آن تگ آغاز شده و  پس از اتمام کار آن تگ بسته می شود.  برای شناخت بیشتر این زبان با مطالعه ادامه مطلب همراه ما باشید.

طراحی سایت

CSS دومین زبان مورد نیاز در طراحی سایت حرفه ای

برای  پیاده سازی صفحات وب سایت حرفه ای تنها یادگیری HTML کافی نیست. با HTML تنها قادر خواهید بود ساختار کلی صفحات وب را ایجاد کنید و تنها عناصر مشخص شده در آن زبان قابل دسترسی خواهد بود. برای دسترسی به عناصر بیشتر به ابزار و یادگیری زبان دیگری نیاز است تا بتوان از این طریق ضعف و مشکلات HTML را  برطرف ساخت. در واقع برای فرم دهی و زیباسازی صفحات ایجاد شده یادگیری زبان CSS لازم و ضروری است. با فرم دادن صفحات وب می توان آن سایت را به یک وب سایت حرفه ای و کاربر پسند تبدیل نمود

بنابراین برای یادگیری طراحی وب نیاز به یادگیری CSS است. سی اس اس مخفف شده واژه Cascading Style Sheets می باشد معنی این واژه به زبان فارسی برگه های آبشاری می شود. سی اس اس نیز همچون اچ تی ام ال یک زبان نشانه گذاری است که مجوز تغییر عناصر وب سایت همچون رگ و فونت ها را ارائه می دهد.

اگر بخواهیم واضح تر در مورد مزایای استفاده از  CSS صحبت کنیم می توان اینگونه شرح داد. با CSS می توان فونت ها، رنگ ، سایز و ابعاد هر یک از عناصر موجود در صفحات سایز را تغییر داد. همچنین می توان نحوه چینش هر یک از عناصر را خودتان مشخص کنید.

طراحی سایت

شروع یادگیری Java script

پس از گام نهادن قدم های اول و دوم یعنی یادگیری زبان های HTML و CSS شما قادر به طراحی و ایجاد صفحات ایستا یا Static خواهید بود. ولی امروزه سایت های جدید هیچ کدام ایستا نیستند زیرا سایت های ایستا طرفدار ندارد. بیشتر افراد سایت های داینامیک و تعاملی را بیشتر می پسندند و امکانات سایت های تعاملی برای کاربران جذاب تر است. کاربران و بازدیدکنندگان سایت های پویا حس بهتری پیدا خواهند کرد.

جاوا اسکریپت یکی از زبان های محبوب و رایج برای پویا ساختن وب سایت ها است. سطح زبان جاوا اسکریپت بالا است . پس اگر بخواهیم یادگیری طراحی سایت را گام بندی کنیم ، گام سوم تسلط بر زبان java script است . کاربرد این زبان بسیار وسیع و گسترده است . به کمک زبان جاوا اسکریپت نوشتن برنامه های اپلیکیشن موبایل، سمت سرور، انواع بازی های رایانه ای و برنامه های دسکتاپ امکان پذیر می شود. در واقع یک زبان همه کاره محسوب می شود.

کارکردن و برنامه نوشتن با زبان جاوا اسکریپت جالب و شیرین است. Jquery و React.js از Library زبان جاوا اسکریپت می باشد. برای ادامه طراحی سایت همراه ما باشید .

 

طراحی یک سایت کامل از طریق سه گام برداشته شده امکان پذیر می باشد. آیا دانستن این سه زبان برای طراحی  سایت هایی حرفه ای کافی است؟ یک سایت حرفه ای علاوه بر داشتن ظاهری زیبا و گیرا منطق صحیحی نیز دارند .  سایت های موفق هستند که بتوانند نیاز بازدیدکنندگان سایت را به درستی پردازش نماید.

برنامه نویس وب سایت را می توان به 2 دسته تقسیم نمود. گروه اول برنامه نویس هایی Client-side یا همان سمت کاربر هستند که ظاهر وب سایت را به درستی طراحی می کنند. اما گروه دوم منطق اجرایی وب سایت ها را با دقت بررسی می کنند. به دسته دوم   side  Server گفته می شود. برخی از افراد هم به هر دو می پردازند که به آن برنامه نویس Full Stack  گفته می شود.

برای روشن شدن بیشتر یک مثال ارائه می دهیم. فرض کنید وارد سایتی شده اید که صفحه ی تماس با ما بسیار زیبا طراحی شده و از دیدن آن لذت برده اید . روی دکمه ارسال فرم کلیک می کنید ولی دکمه ها کار نمی کنند این صفحه زیبا هیچ استفاده ای نخواهد داشت. یا مثلا امکان تکمیل فرم جهت ثبت نام در سایت وجود نداشته باشد مشکل احراز هویت یکی از مشکلات پیش آمده خواهد بود. استفاده از زبان برنامه نویسی side  Server برای برقراری ارتباط بین پایگاه داده و سرور و همچنین کاربر ضروری است.

با بکارگیری از زبان پی اچ پی می توان اسکریپت هایی جهت گرفتن اطلاعات از کاربران نوشت . جهت طراحی سایت حرفه ای همچون فیس بوک استفاده از زبان سمت سرور لازم و ضروری است.

 

برای یادگیری و آموزش طراحی سایت به چه ابزارهایی نیاز است؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن روش های نوین آپدیت بودن برنامه نویس بسیار مهم است. در واقع یک برنامه نویس متخصص باید از بروزترین ابزارهای موجود مطلع گردد. برای پیمودن راه درست طراحی سایت باید در انتخاب ابزارهای برنامه نویسی دقت نمایید .

. IDE‌ها و Text Editor ها دو ابزار توسعه یافته برنامه نویسان است که برنامه نویس یکی از این دو را انتخاب می کند. تفاوت این دو ابزار در چیست ؟ هر کدام چه مزیت و چه معایبی دارند؟ انتخاب هر یک از این ابزار بستگی به هدف برنامه نویس دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزارهای توسعه یافته در برنامه نویسی با مطالعه ادامه مطلب همراه ما باشید.

جهت نوشتن کدهای برنامه نویسی می توان از Text Editor پیشرفته استفاده نمایید. ناگفته نماند امکان کد نویسی حتی تو نوت دسکتاپ نیز وجود دارد اما تفاوتشان در قابلیت های آنان مشخص است. با Notepad کامان کردن به صورت خودکار و رنگ کردن کلمات کلیدی امکان پذیر نمی باشد. به کمک ادیتور پیشرفته خطاها به صورت خودکار تشخیص داده شده و کدها فرمت بندی می شوند. امکانات یک ادیتور کد نویسی را جذاب تر می سازد. علاوه بر این صرفه جویی در زمان را خواهیم داشت. اگر بخواهیم چند مورد از ادیتورهای کدنویسی را نام ببریم می توانیم به Adobe Dreamweaver، PhpStorm، Microsoft Visual Studio، Notepad++، Komodo Edit اشاره کنیم.

طراحی سایت

استفاده از نرم افزار گرافیکی به چه منظور است؟

Sketch یکی از نرم افزار های معروف و محبوب در کل دنیا است که جهت طراحی رابط کاربری مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مطلب سعی کردیم انواع روش های داشتن یک سایت حرفه ای را به شما معرفی کرده ایم حال این شما هستید که باید تصمیم بگیرید از چه طریقی سایت قدرتمند ایجاد کنید. برای یادگیری طراحی سایت اراده و پشتکار نیاز است . در مرحله اول برنامه ریزی درست داشته باشید تا بتوانید راحت تر راه رسیدن به هدف مورد نظر را بپیمایید. داشتن یک برنامه درست مانند داشتن یک نقشه گنج است. داشتن نقشه شما موجب می شود در طی مسیر گیج نشوید و درست و محکم  قدم بگذارید. بر اساس میزان علاقه مندی خود قدم بردارید و میتوانید طراحی قالب را تنها تجربه کنید و یا اگر به منطق سایت علاقه مندید به یادگیری زبان مربوطه را شروع نمایید.

اگر به هیچ کدام علاقه ندارید میتوانید به کمک سیستم مدیریت محتوا و هاست قوی یک وب سایت داشته باشید. اگر بخواهید یک سایت حرفه ای و اختصاصی برای کسب و کار خود راه اندازی نمایید به سراف وب سایت های طراحی سایت مراجعه کنید و تمام درخواست خود را به آنان اعلام کنید. تمام انتظارات خود از سایت را به کارشناسان انتقال دهید تا بتوانند دقیقاً سایت مورد نظر شما را طراحی کنند.

طراحی سایت

قیمت طراحی سایت چقدر است؟

اگر توجه داشته باشید امکانات هر سایت با دیگر سایت ها متفاوت است. در واقع برخی امکانات عمومی در سایت های متعدد دیده می شود ولی برخی امکانات هم به صورت اختصاصی تنها برای سایت خاصی طراحی می شود. امکانات عمومی مورد نیاز هر سایت و امکانات تخصصی پیاده سازی شده روی سایت در قیمت طراحی سایت تاثیرگذار هستند. در واقع تعرفه طراحی سایت بر اساس میزان امکانات قرار داده شده در سایت مشخص می شود.

سئو و بهینه سازی در طراحی سایت به چه میزان مهم است؟

با راه اندازی و طراحی سایت در دنیای وب بستری مخصوص سایت شما فراهم می شود تا از این طریق بتوانید محصولات و خدمات ارائه دهنده خود را به تمام مردم جهان معرفی کنید. فرض کنید شما بهترین سایت ممکن از لحاظ ظاهر و کارایی را راه اندازی کرده اید آیا این به تنهایی کافی است؟ خیر تا سایت بهینه سازی نگردد تمام هزینه و تلاش شما در این راه به هدر می رود. با بهینه سازی میتوانید وب سایت خود را به صفحه  اول گوگل بیاورید و مردم بتوانند وب سایت شما را ببینند. هر چقدر سایت شما زیبا و جذاب باشد هر چقدر امکانات متعدد در سایت قرار دهید تا زمانی که کاربر به آن سایت مراجعه نکند هیچ ارزشی نخواهد داشت.

چگونه با شرکت طراحی سایت در ارتباط باشیم؟

اگر شما به دنبال فردی کاربلد برای طراحی سایت حرفه ای هستید میتوانید شرکت طراحی سایت را در اینترنت جستجو کنید شرکت های مختلفی به شما معرفی می شود در مورد هر یک از شرکت ها تحقیقات لازم را انجام دهید و در آخر سفارش کامل خود را یکی از شرکت های طراحی سایت ارائه دهید. پیش از سفارش کاملاً روی شکل ظاهری سایت و امکانات درخواستی از سایت را در دفتری یادداشت کنید و همه را تماماً به کارشناسان انتقال دهید. این شرکت ها پشتیبان های متخصص دارند که پس از راه اندازی سایت می توانند شما را راهنمایی کنند همچنین اگر جایی با مشکل مواجه شوید میتوانید با شرکت تماس بگیرید و مشکل مورد نظر را رفع نمایید. پس برای یافتن آدرس و یا شماره تلفن شرکت طراحی سایت در اینترنت جستجو نمایید.

کدنویسی و بهره گیری از زبان های برنامه نویسی کار لذت بخشی است کافی است به آن علاقه داشته باشید. بسیاری از جوانان به طراحی سایت علاقه مند هستند و در این راه قدم برداشته اند. اگر شما فرد علاقه مند به کدنویسی هستید حتما مقالات موجود در بستر اینترنت را مطالعه کنند. کد نویسی و نوشتن برنامه های متعدد بسیار وسیع و گسترده است که با جستجو در اینترنت میتوانید اطلاعات لازم را بدست آورید.

طراحی سایت

 

Tags: ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست